poniedziałek, 11 maja 2015

" W drodze do pracy" dla kobiet, które pragną wrócić do pracy po przerwie.Fundacja Miejsce kobiet pomaga kobietom powrócić na rynek pracy 
Martwisz się, że nie możesz znaleźć pracy! Głowa do góry! Jest miejsce, które pomoże ci uwierzyć w siebie, w swoje możliwości. Znów możesz zacząć pracować. 
Projekt organizowany przez Fundację Miejsce kobiet "W drodze do pracy" pomaga odnaleźć się po dłuższej przerwie na rynku pracy. 

Kobiety, które chcą podjąć pracę po dłuższym okresie niepracowania (opieka nad dzieckiem, osobą chorą lub są bierne zawodowo) a chcą wrócić do "gry"mają szansę powrotu.Warunkiem jest pozostawanie bez zatrudnienia powyżej roku.

Akcja ma na celu aktywizację zawodową. Projekt realizowany jest  przez zespół fundacji i firmę Henkel. Kobiety, które chcą powrócić na rynek pracy, w przyjaznej atmosferze dowiadują się jak tego dokonać. Przełamują bariery i znajdują pracę a niektóre rozpoczynają własną działalność przedsiębiorczą. 
Zajęcia w programie poprowadzone są przez specjalistów: doradcę zawodowego, coacha, specjalistki ds. rekrutacji, specjalistki ds. autoprezentacji praz  trener aktywizacji zawodowej.
Do projektu zapraszane jest 20 uczestniczek po odbytej wcześniej rekrutacji. 
Zajęcia prowadzone są w dni robocze ( 9.00 – 16.00). Całość projektu opiewa na 150 godzin zajęć. 

Projekt skierowany jest do kobiet:
  • pełnoletnich z terenu Warszawy i Mazowsza
  • z wykształceniem średnim lub wyższym
  • które chcą wrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie, m.in. związanej z opieką nad rodziną
  • które są zdeterminowane, by zmienić swoją sytuację życiową i podjąć zatrudnienie bądź samozatrudnienie.

W ramach projektu organizowany jest kurs "Spadachron" to najważniejsza część projektu. To kurs, dzięki któremu dowiesz się wiele o sobie. Rozpoznasz swoje zasoby, określisz jakie masz kompetencje w wielu obszarach funkcjonowania, stworzysz autodiagnozę, która pomoże ci w poszukiwaniu pracy, nauczysz się jaki i gdzie szukać pracy. 

Więcej informacji na temat kursu:Zapraszam do odwiedzenia strony Internetowej Fundacji. To miejsce idealne dla kobiet, które po przerwie chcą zadbać o siebie, o rozwój własnej kariery i nawiązać wspaniałe trwałe przyjaźnie.

1 komentarz: