środa, 10 lipca 2013

Postać: rekruter. On zatrudnia. Ma tę moc.

Rekruter to osoba, która powinna być świetnym komunikatorem. Komunikacja w tym wypadku jest najważniejsza. Błyskotliwy rekruter to cenna postać w firmie, przedsiębiorstwie. On ma moc. To on decyduje kto będzie zatrudniony. Nie bójmy się jednak żadnej rozmowy, choćby rozmowa ta miała być  ze sztabem specjalistów od zatrudniania. Oni wiedzą, że po drugiej stronie stoi człowiek, który chce się jak najlepiej sprzedać. Kandydat sprzedaje swój czas a oni są od tego by zdecydować czy warto w ten czas zainwestować. To czy przekonamy ich do własnej osoby zależy wielu czynników min. od kultury organizacji, naszej osobowości ( czy tam będziemy pasować - i to oni lepiej wiedzą), doświadczenia, wykształcenia, umiejętności twardych i miękkich.
Ale pamiętajcie: rekruter też człowiek. Nie jest on taki straszny. Ma cały garnitur emocji takich jak wy. On odpowiada kogo zatrudnia. Ważne by być kompetentnym, znać swoją wartość, nie podkolorowywać rzeczywistości atutami, których się nie posiada. Nie być zbyt nadętym, ani zbyt luźnym. Balans i równowaga. Acha i mocny uścisk dłoni. Nie podawajcie "zdechłej"ryby"  - tak kulinarnie zakończyłam. Bo gotowanie to moja pasja.

4 komentarze:

 1. Tak, podanie ręki na "zdechłą rybę" nie wywołuje miłych wrażeń - przynajmniej u mnie. Wolę normalny, nawet lekko mocny uścisk dłoni, świadczy o mocnym charakterze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. od miesiąca chadzam na rozmowy po 8 latach pracy w jednej firmie i niestety nie rekruter mnie przeraża, a propozycje finansowe. Nie wiem co się stało z rynkiem pracy przez 8 laT...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się rozpoznać ten problem.

   Usuń
 3. od miesiąca chadzam na rozmowy po 8 latach pracy w jednej firmie i niestety nie rekruter mnie przeraża, a propozycje finansowe. Nie wiem co się stało z rynkiem pracy przez 8 laT...

  OdpowiedzUsuń